Rehberlik

BİLTEPEDE SINAV MOTİVASYONU SEMİNERİ

Biltepe Lisesi, öğrencilerini sınavlara ve hayata en iyi şekilde hazırlamak ve yaklaşan sınavlar öncesinde öğrencilerin streslerini azaltmak amacıyla tüm öğrencilerinin katılımıyla sınav motivasyonu konulu bir seminer düzenledi. Karatay Üniversitesi’nden rehberlik uzmanı Ali BOZGEDİK, öğrencileri, bölüm seçerken geleceğin mesleklerini tercih etmenin onlara ileride sağlayacağı avantajlar, sınav öncesi ve sonrasında öğrencilerin neler yapmalarının onların geleceği için olumlu adımlar olacağı konusunda bilgilendirdi. Tüm öğrencilerin bahanelerden uzak durup elinden gelen gayreti sarf ederek mutlaka bir takım başarıları kazanabileceklerini vurguladı. Öğrencilerin yoğun ilgisinden çok memnun kalan BOZGEDİK, tüm öğrenci ve okul yöneticilerine teşekkür etti.

BİLTEPE’ DE KARİYER GÜNLERİNİN BU HAFTAKİ KONUĞU YRD. DOÇ. DR. MELİHA ZENGİN EROĞLU’YDU

Kariyer günleri kapsamında her hafta değişik meslek gruplarından misafirler ağırlayan Özel Biltepe Anadolu Lisesi’ nin bu haftaki konuğu İstanbul Haydarpaşa Araştırma Hastanesi Psikiyatri Bölümünde görev yapan değerli hocalardan Yrd. Doç. Dr. Meliha ZENGİN EROĞLU oldu. Doktor hanım öğrencilere önce üniversiteye hazırlanırken nelere dikkat etmeleri gerektiği, meslek seçiminde nelerin önemli olduğu ve seçilen mesleğin insanın hayatını nasıl etkilediği hakkında bilgiler verdi . Kendi mesleğinin inceliklerini , zorluklarını ve güzelliklerini , öğrencilik dönemindeki ve mesleğe başladıktan sonraki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Meslek seçiminde kendi istek ve becerileri doğrultusunda tercihler yapmalarının ve hayatları boyunca kendilerini mutlu edecek meslekleri seçmelerinin önemli olduğu vurguladı. Özellikle üniversiteye hazırlanan öğrencilerin karşılaştıkları ve karşılaşabilecekleri bazı problemler üzerinde durarak öğrencilere bu konularda bir takım tavsiyelerde bulundu.

Okul Müdürü Fatih TAMER ‘Değerli bir hocamızı okulumuzda misafir ederek öğrencilerimizle buluşturmak ve tecrübelerinden faydalanmak bizleri ve öğrencilerimizi çok mutlu etti. Kendisine değerli vakitlerini bizlere ayırdıkları için çok teşekkür ediyorum. Kendisinin Kadirli’den çıkmış çok iyi bir akademisyen olması da bizleri ayrıca gururlandırıyor.’ Dedi.