Etkinliklerimiz

"Buram Buram Anadolu" Müzik ve Şiir Dinletisi

Özel Biltepe Ortaokulu Türkçe öğretmenleri ve Müzik öğretmenlerinin birlikte hazırladıkları müzik şöleni ve şiir dinletisiyle yılın yorgunluğu atıldı. Programı hazırlayıp sunan Türkçe ve Müzik öğretmenlerimizle görev alan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

ÖZEL BİLTEPE ORTAOKULU 14. MEZUNİYET TÖRENİNDE SEVİNÇ VE MUTLULUK VARDI

Biltepe Ortaokulu 14. mezuniyet töreni okulun bahçesinde gerçekleştirildi. Törene;   öğrencilerin yanı sıra veliler, Biltepe Okullarının kurucuları ve okulun çalışanları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan törende; mezun öğrenciler adına konuşan Deniz AKBABA, veliler adına söz alan Ender TOPAL okulun başarısından, öğretmenlerin özverili, Biltepe’nin deneyimli, ilkeli, planlı programlı, başarılı oluşunu vurguladılar.

 Okul Müdürü Duran İSAOĞLU da kuruculara, velilere, takım arkadaşlarına ve öğrencilere ayrı ayrı hitap etti. Biltepe’de çalışmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi, kurucuların okuldan maddi beklentilerinin olmayışından dolayı onlara minnet duyduğunu söyledi, okulun eğitim öğretim ilkelerine her fırsatta destek olan velilere teşekkür etti.  Mezun öğrencileri tebrik etti, başarışlarının devamını diledi,  eğitim hayatının bundan sonraki bölümünde Biltepe Anadolu Lisesinin düşünülmesi gerektiğini, Biltepe Anadolu Lisesi’nin de Biltepe Ortaokulu kadar başarılı olduğunu vurguladı.  

Genel Müdürü Mehmet ZENGİN;  Biltepe Okullarının eğitim öğretim ve yönetim başarısını anlattı, tüm çalışanlarla gurur duyduğunu, resmi olmayan TEOG sınav sonuçlarının okulun adını bölgede duyuracağını belirtti. Başarılarından dolayı Hasan Gökmen TOPAL’ı ödüllendirdi.

Daha sonra mezun öğrenciler,  bayrak ve flamayı 7.sınıf öğrencilerine teslim ettiler,   yaş kütüğüne plaket çaktılar, günün anısına pasta kestiler.

Okul kurucuları,  mezuniyetin anısına öğrencilere plaket takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Keplerin fırlatılmasının ardından öğrenciler öğretmenleri ve velileriyle birlikte gönüllerince eğlendiler.

Aşık Feymani'yi Ziyaret Ettik

Türk Halk Edebiyatının şiir adalında adını duyuran Kadirlili Aşık Feymani’yi Azaplı Köyü’ndeki evinde ziyaret ettik. Kısa bir süre önce geçirmiş olduğu safra kesesi ameliyatından dolayı kendisine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. 

 Bizlere hasta yatağında, aşıklık geleneğinden, çağrılırsa okullarda öğrencilere yardımcı olacağından söz etti.  Hayatında bir dönüm noktası olan evlenme olayını, eşi için yazmış olduğu, TRT’de uzun yıllar türkü olarak okunan  “Ahu Gözlüm” şiirinin yazma nedenlerini anlattı.

  Biz de kendisine “ Üstat, siz Kadirlimizin değerlerindensiniz, size sağlıklı, mutlu ömürler diliyoruz, Türk Edebiyatına daha çok eser kazandırmanızı istiyoruz.”dedik.

7.Sınıflara TEOG Semineri Anlatıldı

Biltepe Ortaokulu’nda 2. TEOG Sınavının bitiminde; 7. Ve 8. Sınıflar için TEOG Sınavı ile ilgili olarak seminer düzenlendi. Okulun salonunda yapılan seminere 7. Ve 8.sınıf öğrencileriyle öğretmenler katıldı.

Okul Müdürü Duran İSAOĞLU’nun yönettiği seminerde;  TEOG sınavı hakkında bilgi verildi. Biltepe Ortaokulu 8.sınıf öğrencilerinin;  2015-2016 Eğitim öğretim yılı TEOG Sınavına hazırlık çalışmaları ve dersler bazında 1. 2. TEOG sınav sonuçları değerlendirildi. Derslerin puan ortalaması itibariyle başarının yakalandığı vurgulandı. 

Sınavda soru çıkan derslerin öğretmenleri sınava nasıl hazırlanıldığını anlattılar, 8. Sınıf öğrencileri de bu çalışma sürecini 7. Sınıf öğrencileriyle paylaştılar.

Programın kapanış konuşmasında Okul Müdürü Duran İSAOĞLU;   öğrencilerini özveriyle TEOG sınavına hazırlayan öğretmenlere,  sınava hazırlık programını eksiksiz katılan öğrencilere, okulun eğitim öğretim programlarına/çalışmalarına destek veren velilere teşekkür etti. Bu eğitim öğretim yılında 8. Sınıfların derslerine giren öğretmenlerin 2016-2017 eğitim öğretim yılında da 8.sınıfların derslerine gireceklerini söyledi. 

BİLTEPE ORTAOKULU, YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN TANIŞMA YEMEĞİ DÜZENLEDİ

2016-2017 Eğitim öğretim yılı için Biltepe Ortaokulu’na kesin kayıt yaptıran öğrenciler ve velileri okula davet edildi. Okulun dış kapısında öğretmenler tarafından karşılanan misafirlerle birlikte yemek yendi. Daha sonra okulun salonunda öğretmenlerle yeni öğrenciler tanıştırıldı.

Biltepe Ortaokulu Müdürü Duran İSAOĞLU misafirlere kısaca okulun;  tarihçesini, sosyal kültürel ve akademik başarılarını ve uygulanan 16 saatlik yoğunlaştırılmış İngilizce programını anlattı, eğitim öğretimde uygulanan çalışma ilkelerini, okulun disiplin anlayışını, başarıda takım çalışmasının önemini ortaya koydu.

Okulun Genel Müdürü Mehmet ZENGİN de misafirlere,  katılımlarından dolayı teşekkür etti, 2016-2017 eğitim öğretim yılı için Okulun 5.sınıfına 80 öğrencinin kesin kaydının yapıldığını söyledi. Biltepe Okulları’nın; 14 yıllık okul deneyimiyle bölgenin başarılı okulu olma özelliğini her zaman koruduğunu dile getirdi.

Veliler; öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin bir arada olduğu, okulun başarılarının ve ilkelerinin paylaşıldığı toplantıdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

BİLTEPE OKULLARI’NIN KONUĞU EĞİTİMCİ-PSİKOLOG ÖMER ÖCAL’DI

Ankara’dan gelen Eğitimci-Psikolog Ömer ÖCAL ortaokul, lise öğrencileri ve öğretmenleri ile bir araya geldi. “Okulda Başarının Adımları” “ Yaklaşan YGS’de Dikkat Edilmesi Gerekenler”  hakkında seminer verdi.

 Başarıda istemek, inanmak, itimat etmek ve itaat etmenin gerektiğine vurgu yapan ÖCAL;  başarmak için asla pes edilmemesi gerektiğini dile getirdi. Öğrencinin okulda aldığı bilginin yeterli olmadığını, evde konulara hazırlık, tekrar ve pekiştirme çalışmalarının yapılması gerektiğini vurguladı.

 YGS’ de soruların çoğunun 9. Sınıf konularından çıktığını ve öğrencideki stresin kaynağının konuyu öğrenememekten kaynaklandığını dile getirdi.

 ÖCAL; Biltepe’de çağdaş eğitim-öğretim ilkelerinin takip edildiğini, eğitim seminerlerine çok önem verildiğine tanık olduğunu söyledi.

 Biltepe okullarının; yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ÖCAL’I dinlemekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Genel Müdür Mehmet ZENGİN çiçek takdim ederek tekrar Biltepe Okulları’nda görmekten memnun olacaklarını belirtti.

BİLTEPE ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ ADANA KİTAP FUARINDA

Biltepe Ortaokulu öğrencileri; öğretmenleri rehberliğinde Adana Kitap Fuarını gezdiler, kitapları incelediler, bazı yazar ve şairlerle tanışarak kitaplarını imzalatma fırsatı buldular. Fuarda bilgi yarışmasına katılan öğrencilerimiz Ahmet Kırpık ve Mert Adıyaman dereceye girerek ödül kazandılar. Öğrencilerin Kitap Fuarını görmekten, alış veriş yapmaktan, bazı şair ve yazarları tanımaktan oldukça mutlu oldukları gözlendi.  Öğrenciler Fuar çıkışında arkadaş gruplarıyla ve öğretmenleriyle,  Real Alış Veriş Merkezinde yemeklerini yediler, alış veriş yapmanın keyfini yaşadılar, akşam saatlerinde Kadirli’ye döndüler.